Logo
Galeria - Przedszkole Kraków

AKTUALNE GALERIE

ARCHIWUM

Koncert w Filharmonii.

Początek marca powitał nas piękną wiosenną pogodą, a my odwiedziliśmy Ciotkę Klawiaturkę, Babcię Melodię i Dziadka Rytmusa w Filharmonii Krakowskiej. Jak zwykle na scenie wystąpiło mnóstwo gości na czele z tajemniczą Fiołkową Wróżką – sopranistką Katarzyną Oleś-Blachą. Czarodziejka przyniosła grę, dzięki której przenosiliśmy się do różnych domków. Odwiedziliśmy Pana T grającego na tubie i usłyszeliśmy "Suitę na fortepian i tubę" Dona Haddada. Zawitaliśmy w domku Lirycznej Panny, która przybliżyła naszym milusińskim instrument zwany lirą korbową. Różowa Wróżka zapoznała nas ze swoimi cymbałami i razem z Liryczną Panną wykonały Pieśń Żydów Sefradyjskich "durme, durme Scalenica de oro". Dziewczyny ze Studia Tańca Sihir zamieniły się w cudowne elfy i pląsały na scenie. Fiołkowa Wróżka zachwyciła nas swoim wspaniałym głosem. W jej wykonaniu walc "Odgłosy wiosny", czy aria "Śmiech" to była "prawdziwa uczta dla ucha". Dzieci z wielkim zainteresowaniem czekały na nowe pomysły czarodziejki, która nawet Babcię Melodię potrafiła zamienić w lalkę. Na szczęście to był tylko żart i Babcia szybko do nas wróciła zapraszając na następne spotkanie w kolorze... niebiesko-błękitnym.

45 45 45 45
45 45 45 45
45 45 45 45
Blaszany Bębenek.

W dniu dzisiejszym nasze przedszkole odwiedził Teatrzyk „Blaszany bębenek” z przedstawieniem o Eskimosie, chłopcu z Grenlandii. Występ przepełniony był wesołymi anegdotami, pełen humoru! Aktorzy w zabawny sposób przedstawili bardzo ważne kwestie wychowawcze. Mówili nam o tym, że należy szanować rzeczy innych osób, że trzeba sobie wzajemnie pomagać. Najważniejsze w życiu jest dążenie do wyznaczonego celu i nie poddawanie się! Występowi towarzyszyła muzyka ze śpiewem na żywo, dzieci włączały się do zabawnych scenek z udziałem aktorów. Wszystkie ważne wskazówki dawane przez ojca Anaruka i jego przyjaciela Omialika na pewno na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków! Po spotkaniu bohaterów z gęsią czy niedźwiedziem, dzieci zapewne już wiedza, że nie można krzywdzić żadnych stworzeń czy to dużych cz też małych. A w życiu należy cieszyć się każdą chwilą i najbardziej cenić swoich najbliższych!!!

44 44 44 44
44 44 44 44
44 44 44 44
Jozey - Mały Odkrywca.

Za nami tydzień, w którym Małym Odkrywcą była Jozey. Zaprosiła do naszego przedszkola mamę, tatę i rozkoszne dwie małe siostrzyczki, aby opowiedzieć nam o Warszawie. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały Legendy „ O Bazyliszku” a następnie układały historyjkę obrazkową. Jozey sprawdzała czy aby wszystkie obrazki są w odpowiedniej kolejności. Poznaliśmy też wspaniałe zabytki Warszawy: Pałac Kultury i Nauki, Łazienki z urokliwym Pałacem Na Wodzie, Kolumnę Zygmunta i oczywiście Warszawską Syrenkę- herb stolicy. Podziwialiśmy też jazdę na łyżwach naszego Małego Odkrywcy oraz niesamowitą chęć podzielenia się wszystkimi swoimi wiadomościami i wrażeniami z koleżankami i kolegami. Spotkanie było bardzo ciekawe i miłe a krówki z Milanówka staną się przysmakiem wszystkich przedszkolaków.

43 43 43 43
43 43 43 43
43 43 43 43
Szóste urodziny Andrzeja.

W dniu dzisiejszym świętowaliśmy 6 urodziny Andrzeja. Z tej okazji przenieśliśmy się bardzo daleko, w kosmos. Obserwowaliśmy planety układu słonecznego i porównywaliśmy ich wielkość. Dowiedzieliśmy się jak długo planety krążą wokół słońca oraz że w zależność od długości orbity, każda z planet w innym czasie je obiega. Układaliśmy planety w takiej kolejności jak występują w Układzie Słonecznym. Zobaczyliśmy na filmie multimedialnym jak wyglądają z bliska pierścienie Saturna oraz jego księżyce. Zaciekawiła nas czerwona plama na Jowiszu, która okazała się okiem cyklonu, który tam wieje od prawie 355 lat. Zamieniliśmy się w astronautów i rakietą polecieliśmy na księżyc aby z bliska go obejrzeć. Podziwialiśmy kratery i morza, które się na nim znajdują. Dzieci było zafascynowane gdy dowiedziały się, ze na księżycu naprawdę wylądowali kiedyś ludzie. Mieliśmy okazję posłuchać odgłosów różnych planet i zjeść wspaniały tort na który widniał Yoda jeden z bohaterów filmu „Gwiezdne Wojny”.

42 42 42 42
42 42 42 42
42 42 42 42
Ala - Mały Odkrywca.

W tym tygodniu Małym Odkrywcą została Alicja. Zaprosiła w poniedziałek do naszego przedszkola mamę, która opowiadała nam o Krzeszowie. Dziewczynka przyniosła ze sobą ulubione zabawki oraz książeczki, którymi dzieliła się ze swoimi kolegami. Krzeszów leży na Podkarpaciu nad rzeką San. Jest bardzo malowniczą miejscowością, położona wśród lasów. Można tam bardzo miło spędzić czas uprawiając różne sporty tj. chodzenie z kijkami, jazdę na rowerze a także jazdę konną. Krzeszów słynie z wikliniarstwa, mogliśmy zapoznać się z etapami wyplatania koszyków, a także z sadownictwa. Mieliśmy okazję skosztować przepysznych powideł śliwkowych w wypieku mamy. Dowiedzieliśmy się także, że Alicja bardzo lubi zwierzęta, opiekuje się kotkiem, bawi się z psem Barym a nawet próbowała jazdy konnej. Spotkanie było bardzo udane.

41 41 41 41
41 41 41 41
41 41 41 41
Warsztaty Przyrodnicze-witaminy.

W dniu dzisiejszym odwiedził nas Pan Kamil z bardzo ciekawymi warsztatami na temat witamin. Dowiedzieliśmy się, że są one bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju naszego organizmu. Niestety, nie są wytwarzane samoistnie, dlatego muszą być dostarczane wraz z pożywieniem lub w postaci preparatów farmaceutycznych. Ponadto nie stanowią źródła energii ani materiału budulcowego. Te związki organiczne powinny być składnikiem zdrowej diety i nie może ich zabraknąć w codziennych posiłkach. Niedobór witamin może powodować poważne choroby. Dowiedzieliśmy się, że witamina A występuje w pomarańczowych i czerwonych warzywach i owocach (w pomidorach, dyniach, marchewce itp.). Witamina C w owocach cytrusowych, witamina D - w tłuszczach, a witamina K - w warzywach zielonych ( w brokułach, fasolce itp.). Aby utrwalić te wiadomości dzieci wykonały plakaty witaminowe, przyporządkowując każdej witaminie (A, C, D i K) odpowiednie produkty, w jakich się ona znajduje. Dzieci wykonały także eksperyment z kisielem, jodyną i cytryną, który dowiódł, że witamina „C” zawarta jest w cytrynie. Zajęcia były jak zwykle bardzo ciekawe!!!

40 40 40 40
40 40 40 40
40 40 40 40
Bal karnawałowy.

Nadszedł wreszcie ten upragniony przez naszych przedszkolaków dzień, czyli bal karnawałowy. Zabawa rozpoczęła się teatrzykiem, na którym poznaliśmy bohaterów europejskich bajek przedstawianych przez Koziołka Matołka. Zaczarowanym pociągiem przenosiliśmy się z jednego kraju do drugiego i wesoło tańczyliśmy do miejscowej muzyki. Odwiedziliśmy Hiszpanie,Francję, Włochy, Niemcy, Austrię,Grecję, Czechy i Rosję. W każdym z tym krajów postaci z bajek przygotowały dla dzieci konkursy: taneczne, zręcznościowe oraz łamańce językowe, które dostarczyły najwięcej śmiechu. Oczywiście nie mogło zabraknąć pokazu mody i prezentacji wspaniałych, oryginalnych strojów przygotowanych przez dzieci wraz z rodzicami. W trakcie zabawy dzieci poznały rożne języki i tańce europejskie. Prawie wszystkie orzekły, że najbardziej podobało im się w Hiszpanii. Gorące latynoskie rytmy, porwały nas do szalonej zabawy a Panie tańczące Flamenco zachwyciły nasze dziewczynki. Zabawa była naprawdę gorąca, nie możemy się już doczekać kolejnego balu.

39 39 39 39
39 39 39 39
39 39 39 39
39 39 39 39
39 39 39 39
39 39 39 39
39 39 39 39
39 39 39 39
39 39
Kocham Cię Babciu, kocham Cię Dziadku!.

W dniu dzisiejszym odwiedzili nas nasi kochani Dziadkowie. Troszkę święto nam się opóźniło, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!!! Przedszkolaki zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie najlepiej jak tylko potrafili. W zimowej opowieści wędrowali i szukali drogę do domu Babci i Dziadka. Gdy im się już to udało, wręczyli naszym miłym gościom upominki i zaprosili ich do wesołej zabawy. Babcie i Dziadkowie ochoczo pląsali do przebojów z lat swojej młodości. Było bardzo zabawnie i sympatycznie.

38 38 38 38
38 38 38 38
38 38 38 38
38 38 38 38
38 38 38 38
38 38
Muzyka w kolorze srebrno-złotym.

Poniedziałkowe przedpołudnie spędziliśmy w Filharmonii Krakowskiej. Powitała nas Babcia Melodia i Kuzynka Klawiaturka. Dziadek Rytmus zaginął i panie bardzo się o niego martwiły. Okazało się że trafił przypadkiem do Złotolandii krainy, w której rządziła Złotolina Srebrnooka. W królestwie owym panowała cisza i Dziadek Rytmus spróbował pokazać Złotowłosej piękno muzyki. Na scenie pojawiła się sopranistka o złotym głosie Iga Caban i tenor Jarosław Bielecki, piękne tancerki ze Studia Baletowego Opery Krakowskiej, właścicielka srebrnych fletów-Renata Guzik. Dużą przyjemność sprawiła nam Wojskowa Orkiestra Dęta i jej złote instrumenty. Dzieci z zapałem klaskały po każdym występie. Złotolina była zachwycona dźwiękami i zaproszonymi gośćmi. Miała okazję wysłuchać razem z naszymi pociechami między innymi: „Spóźnionego słowika” Witolda Lutosławskiego, Johanna Straussa Polka „Na polowaniu” czy Emmericha Kalmana „Co się dzieje oszaleję” a na koniec „Marsz Radeckiego”. Nauczyliśmy się nawet króciutkiego wierszyka: „Czy to luty, czy to maj Filharmonio graj nam graj” Mam nadzieję, że następny koncert będzie równie ciekawy.

37 37 37 37
37 37 37 37
37 37 37 37
Warsztaty przyrodnicze.

W dniu dzisiejszym Pan Kamil zabrał nas w niezwykłą podróż po galaktyce. Na początku dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek na temat kosmosu. Ułożyliśmy na granatowym „niebie” wszystkie planety, które znajdują się w Układzie Słonecznym. Wiemy już na pewno, że słońce to gwiazda, która jest ponad 300 000 razy większe niż Ziemia i, że inne planety krążą wokół niej a nie odwrotnie! Poznaliśmy też inne planety, o których istnieniu nawet nie wiedzieliśmy, mają one dziwne nazwy trudne do powtórzenia. Wiemy też, że Wenus jest najgorętszą planetą w naszym układzie słonecznym o temperaturze powierzchni ponad 450 stopni celcjusza. Planetą, która obraca się z boku jak beczka, jest Uran. Cztery największe księżyce Jowisza nazwane są Europa, Ganymede, Callisto i Io. Na koniec wszystkie dzieci miały okazję wykonać model Ziemi, która składa się z kilku warstw a w środku znajduje się jądro. Pan Kamil potrafi bardzo ciekawie opowiadać, co sprawia nam wiele radości, nie możemy doczekać się kolejnych zajęć!!!

36 36 36 36
36 36 36 36
© 2008 Moje Przedszkole ABC |