Logo
Galeria - Przedszkole Kraków

AKTUALNE GALERIE

ARCHIWUM

Wycieczka na Zaczarowane Wzgórze.

W słoneczny piątkowy dzień wybraliśmy się do Zaczarowanego Wzgórza w Czasławiu. Wyjazd był bardzo udany nie tylko za sprawą przepięknej jesiennej aury. Po przybyciu na miejsce gospodyni zaprosiła nas na pyszny sok porzeczkowy. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie miejsca naszego wypoczynku. Dotarliśmy do drewnianej wiaty w której czekała na nas Pani Agata, opowiedziała nam o jesiennych zbiorach ziemniaków a później każdy przedszkolak miał okazję pokroić ziemniaki na frytki lub wykroić z nich kształt literek metalowymi stempelkami. Już po chwili wszyscy zajadali się przepysznymi frytkami. Pani Agata po poczęstunku zabrała nas do zagrody, w której mieszkały króliki, świnki morskie, kury i kurczęta, kozy, owce a także kaczki a nawet świnka wietnamska. Dzieci odważnie karmiły zwierzaki warzywami i owocami. Następnie każdy przedszkolak mógł wydoić krówkę Czesię. Dowiedzieliśmy się jakie produkty zawierają mleko i co można z niego zrobić. Po wykonaniu zadania przeszliśmy do kolejnej zagrody, gdzie mieszkały koniki. Wszystkie przedszkolaki miały okazję przejechać się na ich grzbietach. Dla niektórych był to pierwszy raz, jednak wszystkie dzieci wykazały się odwagą i z radością czekały na swoją kolej. Później przyszedł czas na nasz obiadek. Dzieci zajadały się przepysznymi domowymi pierogami oraz pieczonymi ziemniakami. Po posiłku Pani zabrała nas na zajęcia malarskie w plenerze. Na rozciągniętej folii dzieci malowały rączkami zabawne wzory. Zabawa sprawiała im wiele radości! Potem wykonywaliśmy kompozycje z jesiennych liści i roślin, które znaleźliśmy na łące. Pani opowiadała nam o życiu zwierząt w lesie i o ich zwyczajach. Dzieci były bardzo zainteresowane i zadawały sporo pytań. Na koniec dzieci mogły pobawić się na placu zabaw. Dzień był bardzo udany!!! https://photos.app.goo.gl/Zeg8Gi4it3wuF6MM6

12 12 12 12
12 12 12 12
12 12 12 12
12 12 12 12
12 12 12 12
12 12 12 12
12 12 12 12
12 12 12 12
12 12 12 12
12 12 12 12
W parku.

11 11 11 11
11 11 11 11
11 11 11 11
11 11 11 11
11 11 11 11
11 11 11 11
11 11 11 11
Warsztaty Duckie Deck.

We wtorek odwiedzili nas goście: Pan Mateusz i Pani Kasia z ciekawymi warsztatami tworzenia slime-ów. Okazało się, że poprzez wesołą zabawę można nauczyć się wielu ciekawych rzeczy, a nauka przedmiotów ścisłych wcale nie musi być nudna! Na początku zostaliśmy przywitani przez wesołego niebieskiego robota, który był zaprogramowany i potrafił jeździć we wszystkich kierunkach, kiwać głową a nawet mówić. Zaprosił nas wraz z prowadzącymi do wykonania superbohaterów o supermocach. Dzieci samodzielnie je tworzyły. Każde nadało swojemu slimeowi niepowtarzalne cechy tj. kolor, zapach, wygląd według własnego upodobania. Zabawa była wyśmienita i sprawiła przedszkolakom wiele frajdy.

10 10 10 10
10 10 10 10
10 10 10 10
10 10 10 10
10 10 10 10
10 10 10 10
Muzeum Etnograficzne.

We wtorek wybraliśmy się do Muzeum Etnograficznego na bardzo ciekawe warsztaty o tematyce jesiennej. Pogoda nam dopisała i przy okazji pozwiedzaliśmy sobie odrobinkę Kraków. Dowiedzieliśmy się, że nazwy miesięcy pochodzą od zmian jakie zachodzą w przyrodzie. Kwitnące wrzosy zapowiadają nadejście jesieni. Dlatego pierwszy jesienny miesiąc to wrzesień – czas wykopków, czyli zbiorów ziemniaków oraz początek nowego roku przedszkolnego. Dowiedzieliśmy się jak to wyglądało w dawnych czasach, jakie narzędzia ludzie mogli wykorzystywać do zbiorów roślin i jak je przechowywać. Natomiast w październiku rozpoczynano obróbkę lnu (od międlenia i czesania lnu). Po czynnościach tych pozostawały odpadki, czyli twarde części łodyg zwane paździerzami. Z kolei listopad swoją nazwę zawdzięcza liściom, które spadają z drzew pod koniec jesieni. Jest miesiącem, w którym przyroda przygotowuje się do zimowego snu, ptaki odlatują do ciepłych krajów. Opowiadania Pani Basi były bardzo ciekawe, przedszkolaki nie chciały opuszczać muzeum!

9 9 9 9
9 9 9 9
9 9 9 9
Na Orliku.

Korzystając z przepięknej pogody w dniu dzisiejszym spotkaliśmy się z Panem Dorianem na orliku. Jest to trener piłki nożnej w Football Academy, który będzie się z nami spotykał na zajęciach sportowo – ruchowych z elementami piłki nożnej. Dzieciaki bardzo chętnie wzięły udział w zabawach. Sprawiły im one wielką frajdę i nawet dziewczynki w niczym nie odstawały od chłopców, dzielnie strzelały gole! Wszyscy wykonywali polecenia trenera jak na prawdziwym treningu piłki nożnej. Nie możemy się już doczekać kolejnych zajęć!

8 8 8 8
8 8 8 8
8 8 8 8
8 8 8 8
8 8 8 8
Mali Odkrywcy- Amelka i Jagoda.

W czwartek nasze przedszkole odwiedzili Rodzice Jagódki i Amelki. Opowiedzieli nam o wspaniałej krainie lasów i jezior o Suwalszczyźnie. Dowiedzieliśmy się, że dziewczynki uwielbiają spędzać wakacje i wolne chwile u swojej babci Heli. Wtedy to wraz z Rodzicami wędrują po lasach i zwiedzają okolice. Mieliśmy okazję do oglądania zdjęć z Cisowej Góry oraz z pięknego jeziora Hańczy, które jest najgłębszym polskim jeziorem i w najgłębszym miejscu ma aż 100 m. Dziewczynki odwiedziły też ciekawe miejsce „Trójstyk granic”, gdzie przebiegają aż trzy granice: Polski, Litwy i Rosji. Razem z dziewczynkami odwiedziliśmy Augustów i wirtualnie popłynęliśmy kanałem augustowskim. Spotkanie było bardzo ciekawe i zachęciło nas do odwiedzenia Suwałk, które są polskim biegunem zimna. Na koniec spotkania zostaliśmy poczęstowani smakołykami wykonanymi przez babcie dziewczynek suwalskimi grzybkami i orzeszkami, które wszystkim bardzo smakowały!!!

7 7 7 7
7 7 7 7
7 7 7 7
Owocowe smaki i warsztaty przyrodnicze.

W dniu dzisiejszym nasze przedszkole wypełnił zapach prosto z jesiennego sadu. Na naszych talerzykach pojawiły się owoce tj. jabłka, gruszki, śliwy, a także przepyszne winogrona. Nie zabrakło również egzotycznych owoców tj. granat, banan, pomarańcza, kiwi. Mieliśmy okazję do posmakowania ich wszystkich. Niektóre dzieci dzielnie próbowały wszystkich owoców, niektóre troszkę mniej. Jednak wszyscy zgodnie stwierdzili, że warto jeść owoce, by być zdrowym!!!

Czy w każdym lesie mieszka wilk? Jak zidentyfikować mieszkańców puszczy nie mogąc ich zobaczyć? Czy leśne zwierzęta zostawiają po sobie jakieś pamiątki? Tego wszystkiego dowiedzieliśmy się w czasie naszego dzisiejszego warsztatu. Wiemy już jak bez trudu rozpoznać mieszkańców lasu po różnych śladach, które po sobie zostawiają, czyli coś co prawdziwy mały przyrodnik powinien umieć. Przy okazji porozmawialiśmy czy wilk zasługuje na bycie czarnym bohaterem bajek. Było duuuużo pracy dla rączek i sporo eksponatów do oglądania. Było nam trudno tak szybko pożegnać się z Panem Kamilem! Dobrze, że kolejne warsztaty będą już za miesiąc.

6 6 6 6
6 6 6 6
6 6 6 6
6 6 6 6
6 6 6 6
Dzień Przedszkolaka.

5 5 5 5
5 5 5 5
5 5 5 5
5 5 5 5
Pasowanie na przedszkolaka.

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu świętowaliśmy jak co roku „Dzień Przedszkolaka”. W tym uroczystym dniu do naszej grupy dołączyła Oliwia, Liliana oraz Krzyś. Wszystkie dzieci z entuzjazmem przyjęły nowych członków grupy i oficjalnie ich powitały. Dzieci złożyły przyrzeczenie a potem Panie dokonały pasowania ogromnym ołówkiem, mianując całą trójkę na prawowitych przedszkolaków. Uroczystość przebiegała w radosnej atmosferze, pełnej humoru i zabawy.

4 4 4 4
4 4 4 4
4 4 4 4
4 4 4 4
Czwarte urodziny Kacpra.

W dniu dzisiejszym wesoło bawiliśmy się na urodzinach Kacperka. Solenizant uwielbia samochody a zwłaszcza szybkie auta hot wheels. Sam jest bardzo energiczny, wiec to zabawki właśnie dla niego. Od samego rana był bardzo podekscytowany i nie mógł się doczekać kiedy rozpoczniemy zabawę. Razem z dziećmi mieliśmy okazję, na szybką jazdę i akrobacje w murach przedszkola. Poznaliśmy wiele ciekawych torów, po których poruszają się te samochody. Dziewczynką najbardziej podobał się 4 metrowy bardzo kolorowy tor. Natomiast chłopcom podwodny i bardzo szybki. Najfajniejsze było to, ze niektóre z tych samochodów zmieniały kolor zanurzając się w wodzie. Kacperek jako kierowca sprawował się bardzo dobrze, dbał o bezpieczeństwo swoich pasażerów. Chłopiec świetnie orientuję się w typach i markach samochodów, nie udało się go zaskoczyć. Na koniec obejrzeliśmy najdziwniejsze samochody. Największe wrażenie zrobiły na nas monster trucki i to chyba będą kolejne ulubione samochody Kacperka. Po takim szaleństwie zjedliśmy pyszny tort i poszliśmy na spacer.

3 3 3 3
3 3 3 3
3 3 3 3
© 2008 Moje Przedszkole ABC |