Logo
Galeria - Przedszkole Kraków

ARCHWIUM GALERII

Warsztaty Duckie Deck.

We wtorek odwiedzili nas goście: Pan Mateusz i Pani Kasia z ciekawymi warsztatami tworzenia slime-ów. Okazało się, że poprzez wesołą zabawę można nauczyć się wielu ciekawych rzeczy, a nauka przedmiotów ścisłych wcale nie musi być nudna! Na początku zostaliśmy przywitani przez wesołego niebieskiego robota, który był zaprogramowany i potrafił jeździć we wszystkich kierunkach, kiwać głową a nawet mówić. Zaprosił nas wraz z prowadzącymi do wykonania superbohaterów o supermocach. Dzieci samodzielnie je tworzyły. Każde nadało swojemu slimeowi niepowtarzalne cechy tj. kolor, zapach, wygląd według własnego upodobania. Zabawa była wyśmienita i sprawiła przedszkolakom wiele frajdy.

10 10 10 10
10 10 10 10
10 10 10 10
10 10 10 10
10 10 10 10
10 10 10 10
Muzeum Etnograficzne.

We wtorek wybraliśmy się do Muzeum Etnograficznego na bardzo ciekawe warsztaty o tematyce jesiennej. Pogoda nam dopisała i przy okazji pozwiedzaliśmy sobie odrobinkę Kraków. Dowiedzieliśmy się, że nazwy miesięcy pochodzą od zmian jakie zachodzą w przyrodzie. Kwitnące wrzosy zapowiadają nadejście jesieni. Dlatego pierwszy jesienny miesiąc to wrzesień – czas wykopków, czyli zbiorów ziemniaków oraz początek nowego roku przedszkolnego. Dowiedzieliśmy się jak to wyglądało w dawnych czasach, jakie narzędzia ludzie mogli wykorzystywać do zbiorów roślin i jak je przechowywać. Natomiast w październiku rozpoczynano obróbkę lnu (od międlenia i czesania lnu). Po czynnościach tych pozostawały odpadki, czyli twarde części łodyg zwane paździerzami. Z kolei listopad swoją nazwę zawdzięcza liściom, które spadają z drzew pod koniec jesieni. Jest miesiącem, w którym przyroda przygotowuje się do zimowego snu, ptaki odlatują do ciepłych krajów. Opowiadania Pani Basi były bardzo ciekawe, przedszkolaki nie chciały opuszczać muzeum!

9 9 9 9
9 9 9 9
9 9 9 9
Na Orliku.

Korzystając z przepięknej pogody w dniu dzisiejszym spotkaliśmy się z Panem Dorianem na orliku. Jest to trener piłki nożnej w Football Academy, który będzie się z nami spotykał na zajęciach sportowo – ruchowych z elementami piłki nożnej. Dzieciaki bardzo chętnie wzięły udział w zabawach. Sprawiły im one wielką frajdę i nawet dziewczynki w niczym nie odstawały od chłopców, dzielnie strzelały gole! Wszyscy wykonywali polecenia trenera jak na prawdziwym treningu piłki nożnej. Nie możemy się już doczekać kolejnych zajęć!

8 8 8 8
8 8 8 8
8 8 8 8
8 8 8 8
8 8 8 8
Mali Odkrywcy- Amelka i Jagoda.

W czwartek nasze przedszkole odwiedzili Rodzice Jagódki i Amelki. Opowiedzieli nam o wspaniałej krainie lasów i jezior o Suwalszczyźnie. Dowiedzieliśmy się, że dziewczynki uwielbiają spędzać wakacje i wolne chwile u swojej babci Heli. Wtedy to wraz z Rodzicami wędrują po lasach i zwiedzają okolice. Mieliśmy okazję do oglądania zdjęć z Cisowej Góry oraz z pięknego jeziora Hańczy, które jest najgłębszym polskim jeziorem i w najgłębszym miejscu ma aż 100 m. Dziewczynki odwiedziły też ciekawe miejsce „Trójstyk granic”, gdzie przebiegają aż trzy granice: Polski, Litwy i Rosji. Razem z dziewczynkami odwiedziliśmy Augustów i wirtualnie popłynęliśmy kanałem augustowskim. Spotkanie było bardzo ciekawe i zachęciło nas do odwiedzenia Suwałk, które są polskim biegunem zimna. Na koniec spotkania zostaliśmy poczęstowani smakołykami wykonanymi przez babcie dziewczynek suwalskimi grzybkami i orzeszkami, które wszystkim bardzo smakowały!!!

7 7 7 7
7 7 7 7
7 7 7 7
Owocowe smaki i warsztaty przyrodnicze.

W dniu dzisiejszym nasze przedszkole wypełnił zapach prosto z jesiennego sadu. Na naszych talerzykach pojawiły się owoce tj. jabłka, gruszki, śliwy, a także przepyszne winogrona. Nie zabrakło również egzotycznych owoców tj. granat, banan, pomarańcza, kiwi. Mieliśmy okazję do posmakowania ich wszystkich. Niektóre dzieci dzielnie próbowały wszystkich owoców, niektóre troszkę mniej. Jednak wszyscy zgodnie stwierdzili, że warto jeść owoce, by być zdrowym!!!

Czy w każdym lesie mieszka wilk? Jak zidentyfikować mieszkańców puszczy nie mogąc ich zobaczyć? Czy leśne zwierzęta zostawiają po sobie jakieś pamiątki? Tego wszystkiego dowiedzieliśmy się w czasie naszego dzisiejszego warsztatu. Wiemy już jak bez trudu rozpoznać mieszkańców lasu po różnych śladach, które po sobie zostawiają, czyli coś co prawdziwy mały przyrodnik powinien umieć. Przy okazji porozmawialiśmy czy wilk zasługuje na bycie czarnym bohaterem bajek. Było duuuużo pracy dla rączek i sporo eksponatów do oglądania. Było nam trudno tak szybko pożegnać się z Panem Kamilem! Dobrze, że kolejne warsztaty będą już za miesiąc.

6 6 6 6
6 6 6 6
6 6 6 6
6 6 6 6
6 6 6 6
Dzień Przedszkolaka.

5 5 5 5
5 5 5 5
5 5 5 5
5 5 5 5
Pasowanie na przedszkolaka.

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu świętowaliśmy jak co roku „Dzień Przedszkolaka”. W tym uroczystym dniu do naszej grupy dołączyła Oliwia, Liliana oraz Krzyś. Wszystkie dzieci z entuzjazmem przyjęły nowych członków grupy i oficjalnie ich powitały. Dzieci złożyły przyrzeczenie a potem Panie dokonały pasowania ogromnym ołówkiem, mianując całą trójkę na prawowitych przedszkolaków. Uroczystość przebiegała w radosnej atmosferze, pełnej humoru i zabawy.

4 4 4 4
4 4 4 4
4 4 4 4
4 4 4 4
Czwarte urodziny Kacpra.

W dniu dzisiejszym wesoło bawiliśmy się na urodzinach Kacperka. Solenizant uwielbia samochody a zwłaszcza szybkie auta hot wheels. Sam jest bardzo energiczny, wiec to zabawki właśnie dla niego. Od samego rana był bardzo podekscytowany i nie mógł się doczekać kiedy rozpoczniemy zabawę. Razem z dziećmi mieliśmy okazję, na szybką jazdę i akrobacje w murach przedszkola. Poznaliśmy wiele ciekawych torów, po których poruszają się te samochody. Dziewczynką najbardziej podobał się 4 metrowy bardzo kolorowy tor. Natomiast chłopcom podwodny i bardzo szybki. Najfajniejsze było to, ze niektóre z tych samochodów zmieniały kolor zanurzając się w wodzie. Kacperek jako kierowca sprawował się bardzo dobrze, dbał o bezpieczeństwo swoich pasażerów. Chłopiec świetnie orientuję się w typach i markach samochodów, nie udało się go zaskoczyć. Na koniec obejrzeliśmy najdziwniejsze samochody. Największe wrażenie zrobiły na nas monster trucki i to chyba będą kolejne ulubione samochody Kacperka. Po takim szaleństwie zjedliśmy pyszny tort i poszliśmy na spacer.

3 3 3 3
3 3 3 3
3 3 3 3
Piąte urodziny Hani.

W dniu dzisiejszym odbyły się pierwsze urodziny w tym roku. Świętowaliśmy je z Hanią w dzikiej dżungli, gdzie rządzi Król Lew. Poznaliśmy wszystkie kontynenty, na których zamieszkują dzikie zwierzęta. Dowiedzieliśmy się gdzie leży Afryka i jak wygląda sawanna. Dzieci otrzymały list od Króla Lwa, który zaprosił je do dzikich harców przy dziecięcych przebojach z filmu o tytułowym bohaterze. Poznaliśmy także inne zwierzęta jak np. hipopotamy, zebry, nosorożce i dzikie koty. Dowiedzieliśmy się do czego służą zwierzętom barwy ochronne. Udało nam się również rozpoznawać dzikie zwierzęta tylko po ich odgłosach, dzieci były bardzo czujne i szybko wychwytywały, jaki to zwierz! Świetnie też nazywały zwierzęta po angielsku. Zabawa byłą bardzo udana a torcik przepyszny!!!

2 2 2 2
2 2 2 2
2 2 2 2
Teatr Eden - Zagubiona Owieczka.

W dniu dzisiejszym odwiedził nasze przedszkole Teatr Eden z Wieliczki. Tym razem mieliśmy okazję zobaczyć przedstawienie o zagubionej owieczce. Dwóch braci Dawid i Wojtek pilnowali owiec na pastwisku. Jak to bywa jeden z braci był pracowity i uczciwy a drugi leniwy i żartobliwy. Brak chęci do pracy spowodował, że Wojtek nie dopilnował stada i mała owieczka Oliwka zgubiła się. Dawid bardzo ubolewał nad tą stratą, ponieważ każda owca w stadzie była dla niego bardzo ważna. Podczas poszukiwań zagubionego zwierzęcia, spotkał drwala, który uświadomił mu, że doszło do tego przez zaniedbanie , lenistwo i zabawę w czasie pracy. Na szczęście wskazał mu chatkę leśniczego Michała, który pomógł mu przedostać się przez gęsty, mroczny las, pełen dzikich zwierząt na wzgórza, gdzie najprawdopodobniej uciekła owieczka. Tak też się stało, po dotarciu w góry Dawid odnalazł Oliwkę. Wojtek dostał nauczkę i dopilnował tym razem stada pod nieobecność brata. Obiecał już solidnie pracować i przeprosił brata za niebezpieczeństwo, które na niego sprowadził. Spektakl poruszał bardzo ważne kwestie tj. szacunek wobec starszych, poczucie odpowiedzialności za innych, szacunek wobec pracy, a przy tym był pełen humoru i pozytywnej energii.

1 1 1 1
1 1 1 1
1 1 1 1
1 1 1 1
Urodziny Tymka.

W ten lipcowy poranek wesoło bawiliśmy się na urodzinach Tymusia, który zapragnął przenieść się w legendarne czasy, w których to na świecie żyły smoki. Oczywiście nie zabrakło też smoków bajkowych i ich przyjaciół z bajki pt. „Jak wytresować smoka”. Podczas urodzin poznaliśmy wiele historii o tych dziwnych skrzydlatych stworzeniach. Czasami powiało grozą, gdy smok ział ogniem, lub straszył ze swej jaskini, ale nasze przedszkolaki są bardzo dzielne i z łatwością odróżniały fikcję od prawdy. Tymon świetnie radził sobie ze smoczymi zadaniami. Nie zabrakło też historii o naszym krakowskim Smoku Wawelskim. Dzieci doskonale znały tą legendę i przekrzykiwały się, kto już był odwiedzić „Smoczą Jamę” pod Wawelem. Zabawa była bardzo udana, torcik przepyszny a radosnym pląsom nie było końca!!!

80 80 80 80
80 80 80 80
80 80 80 80
© 2008 Moje Przedszkole ABC |